Mandag d. 8. juni
Kl. 16.00
Dansk Folkeparti afslutter forårets række af politiske caféer på Kolding Bibliotek. Det sker tirsdag den 8. juni kl. 16.00-17.00, hvor partiet byder på kaffe, te, småkager og snak ved de runde caféborde.
Alle sejl
Kolding Bibliotek inviterer endnu engang på politisk debat, hvor alle er vel-komne. Dansk Folkeparti sætter alle sejl til for at kunne svare på borgernes spørgsmål. Vi glæder os til debatten og stiller med medlemmer af både folketing, regions- og byråd, siger Søren Rasmussen, gruppeformand for Dansk Folkeparti i byrådet.
Dansk Folkeparti har i byrådet formandsposterne i Seniorudvalget, Uddan-nelsesudvalget og Børneudvalget. Disse formænd, hhv. Søren Rasmussen, Molle Lykke Nielsen og Jørn Dohrmann, vil være til stede på biblioteket.
Besparelser
Bjarne Juel Møller, medlem af Regionsrådet for Syddanmark og næstformand i Teknisk Udvalg, deltager også, ligesom man kan møde Hans Erik Adsbøl, næstformand i Fritids- og idrætsudvalget og medlem af Beredskabskommissionen, hvor han har stillet forslag om store omlægninger og besparelser.


Åbne biblioteker